به گزارش خبرگزاری مهر، جمعی از مدیران نهادهای قرآنی کشور، معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مراسم بزرگداشت مقام استاد قرآنی کشور «حبیب صحاف» در منزل وی را پاس داشتند.

استاد حبیب صحاف سال ۱۳۱۹ در کاظمین متولد شد. پدرش متولد شهر تبریز بود. مادرش نوه آیت‌الله نائینی و حافظ کل قرآن بود و جلسات هفتگی قرآن برگزار می‌کرد، اما از زمانی که ۱۷ یا ۱۸ سال داشت و درست آن زمان که اساتیدی همچون «عبدالباسط»، «منشاوی»، «عبدالفتاح شعشاعی» و «شعیشع» در عراق حضور می‌یابند و با تلاوت‌های شاهکارشان صدها جوان عراقی را علاقه‌مند به کلام وحی می‌کنند، تصمیم می‌گیرد به صورت حرفه‌ای به دنبال یادگیری تلاوت قرآن کریم برود و آنقدر به جلسات قرآن می‌رود تا اینکه استادی در ابعاد حبیب صحاف از دل آن جلسات متولد می‌شود.

استاد در صحبت‌های خود چند بار از استفاده نشدن از تجربه پیشکسوتان گلایه می‌کند و بر استفاده بسیار زیاد از جوانان هم؛ به جلسه آموزشی که ۲۰ سال قبل داشت نیز اشاره می‌کند. دو جلسه در میدان امام حسین(ع) و منیریه داشتند که زمانی افرادی همچون «حسن رضاییان» و «میردامادی» به آن رفت و آمد می‌کردند، اما تعطیل شد. مشاور ارتباطات و ساماندهی معاونت قرآن و عترت که به نمایندگی برای تقدیر از استاد صحاف در منزل ایشان حضور داشت ، پیشنهاد راه‌اندازی مسابقات قرآن پیشکسوتان برای برگزاری دورهمی‌های اساتید قرآنی و نزدیک‌تر شدن قاریان پیشکسوت را ارائه می‌دهد که مورد توجه حاضران قرار می‌گیرد.

پایان‌بخش این دیدار دو ساعته اقامه نماز مغرب و عشا و بعد هم اهدای لوح‌های یادبود از طرف برخی نهادها به استاد بود.

در این دیدار آقایان سیدعلی سرابی، قائم مقام شورای عالی قرآن، محمدعلی خواجه‌پیری، پیسکسوت قرآنی، سیدمحمدجواد شوشتری، مدیر عامل خبرگزاری بین المللی ایکنا و مرتضی خدمتکار مشاور ارتباطات و ساماندهی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم حضور داشتند.

منبع : خبرگزاری مهر