ترامپ طرفدارانش در ۳ ایالت را به تظاهرات دعوت کرد

یک رسانه آمریکایی از برگزاری تظاهرات‌هایی در چندین ایالت آمریکا برای اعتراض به طرح‌های فاصله‌گذاری اجتماعی خبر داده است.

 

کرونا| تظاهرات در ایالت‌های آمریکا در اعتراض به قوانین قرنطینه

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم ، شبکه خبری سی‌ان‌ان می‌گوید اعمال مقررات‌هایی برای نگاه داشتن شهروندان آمریکایی در خانه جهت جلوگیری از شیوع «کووید-۱۹» (بیماری کروناویروس ۲۰۱۹) باعث نارضایتی و شکل‌گیری اعتراض در چندین ایالت شده است.

سی‌ان‌ان نوشته معترضان در چندین ایالت برای نشان دادن اعتراض به این مقررات‌ها به خیابان‌ها آمده‌اند. میشیگان، اوهایو، کنتاکی، مینه‌سوتا، کارولینای شمالی و یوتا ایالت‌هایی بوده‌اند که همگی در روزهای گذشته شاهد بروز تظاهرات‌های اعتراضی بوده‌اند.

«گرشن ویتمر»، فرماندار ایالت میشیگان گفت: «بخش کمی از ایالت‌ها اعتراض می‌کنند و این حق آنها است. مردم دارند داخل خانه دیوانه می‌شوند و نگران صورتحساب‌هایی هستند که باید بپردازند.»

وی اضافه کرد: «اما بخش غم‌انگیز ماجرا این است که هر چه بیشتر آنها بیرون بروند بیشتر احتمال دارد به کووید-۱۹ مبتلا شوند و بعد ما مجبور می‌شویم این مقررات را برای دوره‌های طولانی‌تری ادامه دهیم.»

سی‌ان‌ان گزارش داده ایالت میشیگان چهارشنبه شاهد برگزاری تظاهرات‌هایی از طریق تجمع مردم با خودرو بوده است. در ایالت مینه‌سوتا هم مردم مقابل منزل فرماندار تجمع کرده‌اند تا مخالفت خودشان را با محدودیت‌ها اعلام کنند.

سی‌ان‌ان نوشته سایر ایالت‌ها هم روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه صحنه اعتراض‌های مشابهی بوده‌اند.

رئیس‌جمهور آمریکا طرفدارانش در سه ایالت را که فرمانداران آنها خواستار ادامه قوانین فاصله‌گذاری اجتماعی جهت مقابله با شیوع کرونا هستند، به تظاهرات تشویق کرد.

کرونا| ترامپ طرفدارانش در 3 ایالت را به تظاهرات دعوت کرد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا علی‌رغم تفویض اختیار به فرمانداران ایالت‌ها برای برداشتن قوانین فاصله‌گذاری اجتماعی جهت مبارزه با شیوع کرونا طرفدارانش در سه ایالت را که فرمانداران آنها بر ادامه این محدودیت‌ها تأکید دارند به تظاهرات دعوت کرد.

ترامپ در سه توئیت که تماماً با حروف بزرگ نوشته شده بود از ایالت‌ها میشیگان، مینه‌سوتا و ویرجینیا نام برد و از طرفدارانش خواست که این ایالت‌ها را «آزاد کنند.» او نوشت: «میشیگان را آزاد کنید! مینه‌سوتا را آزاد کنید! ویرجینیا را آزاد کنید! و حقوقتان در متمم دوم قانون اساسی را حفظ کنید.»

روزنامه نیویورک‌تایمز نوشته این اظهارات ترامپ با سخنان فراحزبی که او در سخنرانی پنجشنبه شب بر سر زبان آورد فاصله‌های زیادی داشت و حاکی از آن است که او علاقه‌ای به مدیریت ملی جهت عبور از این بحران سلامت ندارد و در عوض به دنبال آن است تا با متفرق کردن کشور پایگاه سیاسی خودش را تقویت کند.

ترامپ این روزها به شدت از احتمال اثرگذاری وضعیت اقتصادی ایجاد شده در آمریکا در نتیجه شیوع بیماری «کووید-۱۹» (بیماری کروناویروس ۲۰۱۹) روی نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری نوامبر ۲۰۲۰ نگران است. او در روزهای گذشته سعی کرده از خودش سلب مسئولیت کرده و دیگران را مقصر نشان دهد.

«جو بایدن»، نامزد بالقوه حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری نوامبر ۲۰۲۰ در مصاحبه‌ای جمعه به این موضوع اشاره کرده و گفته ترامپ مثل بچه‌ها تقصیر را به گردن دیگران می‌اندازد.