در شهر ناآرام مینیاپولیس آمریکا از جمعه‌شب تا صبح روز دوشنبه مقررات منع آمدوشد اعلام شد.

اعلام منع آمدو‌شد در شهر «مینیاپولیس» آمریکا

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، به‌دنبال گسترش دامنه اعتراضات مردم آمریکا به قتل نژادپرستانه «جورج فلوید» مظنون سیاه‌پوست غیرمسلح به‌دست یک افسر پلیس سفیدپوست، در شهر ناآرام مینیاپولیس آمریکا مقررات منع آمدوشد وضع شد.

شهردار مینیاپولیس ایالت مینه‌سوتا گفته که مقررات منع آمدوشد از ساعت ۲۰ جمعه‌شب به‌وقت محلی آغاز شده است و تا صبح روز دوشنبه ادامه خواهد داشت.

پیشتر فرماندار ایالت مینه‌سوتا گفته بود که احتمال برقراری حکومت نظامی در شهر مینیاپولیس به‌منظور مقابله با تظاهرات ضدنژادپرستی وجود دارد.

انتشار ویدئویی از برخورد خشن یک افسر سفیدپوست با فلوید که زانویش را روی گردن او فشار می‌دهد موج جدیدی از خشم و اعتراض به نژادپرستی نهادینه‌شده در ساختار جامعه آمریکا را موجب شده است.

چند روز پس از قتل جورج فلوید، سیاه‌پوست ۴۶ساله آمریکایی به‌دست درک شووین، مأمور سفیدپوست پلیس، اعتراضات و ناآرامی‌ها در مینیاپولیس، مرکز ایالت مینه‌سوتا ادامه یافت و این شهر به شهری جنگ‌زده شبیه شده است.

پنجشنبه‌شب معترضان در شهر مینیاپولیس یک ساختمان متعلق به پلیس را به آتش کشیدند و  طبق گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان اعتراضات اکنون به شهرهای دیگری مانند فینیکس، دنور، لوییویل و ممفیس سرایت پیدا کرده است.

و نیز در پی تشدید ناآرامی‌ها و اعتراضات در شهرهای مختلف آمریکا در پی مرگ فجیع سیاه پوست آمریکایی در ایالت ویرجینیا حالت فوق العاده و در شهر دیترویت مقررات منع آمدو شد اعلام شد.

اعلام حالت فوق العاده در ایالت ویرجینیای آمریکا/ اعمال مقررات منع آمدوشد در شهر دیترویت

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه خبری الجزیره قطر ، شهردار دیترویت که بزرگ‌ترین شهر در ایالت میشیگان به شمار می رود از ترس گسترش اعتراضات و برای جلوگیری از اعمال خشونت آمیز مقررات منع آمدوشد اعلام کرد . این مقررات تا ساعت ۵ بامداد روز دوشنبه برقرار است.

در همین ارتباط فرماندار ایالت ویرجینیای آمریکا در پی اعتراضات و ناآرامی‌ها حال فوق‌العاده در این ایالت اعلام کرد .

پیش از این نیز فرماندار ایالت کالیفرنیا در شهر لس‌آنجلس حالت فوق‌العاده اعلام کرده بود.

اعتراض‌ها به خشونت پلیس آمریکا پس از انتشار تصاویری از لحظات مرگ جورج فلوید، ‌مرد سیاه‌پوست ۴۶ساله هنگام بازداشت از سوی پلیس در مینیاپولیس آغاز شد.

بر اساس گزارش رسانه‌های آمریکایی تاکنون در ۲۵ شهر این کشور حکومت نظامی اعلام شده است و ده‌ها نفر نیز بازداشت شده‌اند.